Из Удружења за одбрану ћирилице "Добрица Ерић" из Београда, стигло нам је саопштење да ће парастос тј. помен за вуковарске жртве које су убијене у другој половини 1991. године у Вуковару и Борову Насељу, бити у суботу 18. новембра 2018. у 13:00 сати у православној цркви рођења Пресвете Богородице, у Сремској Каменици, код Новог Сада.
То је прилика да се помолимо за наше невине сународнике који су убијени од хрватских паравојника, које су предводили: Томислав Мерчеп, Благо Задро, Миле Дедаковић - Јастреб, Марко Бабић - Млади Јастреб, Анте Врањковић, Бранко Борковић и др...
Случај Вуковар је једна од мрачних страница не само хрватског тужилаштва већ и хрватске историје. И поред чињенице да су породице настрадалих оптужнице поднели још пре две деценије, хрватско правосуђе није покренуло ниједан кривичан поступак, истрагу, а камоли донело пресуду према хрватским правојницима, који су у Западном Срему и Источној Славонији убијали чак и децу, млађу од 12 година (нпр. Мирослав Чечавац у Борову Насељу).

Чак и оне оптужнице које је Република Србија доставила Хрватској октобра 2011. године, су од хрватске Владе проглашене неважећим (?!), а сви они злочинци који су осуђени 1992. године испред Војног суда у Београду за злочине над вуковарским Србима, размњени у Неметину, крај Осијека, 14. августа 1992. и пуштени на слободу (тзв. Панићева размена). Власти Републике Хрватске их нису кажњавали, напротив, добили су ордење и велика месечна примања.
Некадашњи господар живота и смрти у Вуковару 1991. године Томислав Мерчеп је правоснажно осуђен од хрватског Врховног суда у Загребу на седам година робије, углавном за убиства српских цивила који су убијени у Пакрачкој Пољани и на подручиу Кутине... Парадокс је што Томислав Мерчеп издржавање казне служи у бањи Крапинске Топлице.
Убиства Срба на подручију Вуковара и Госпића нису ушли у ту Мерчепову отпужницу. Зашто? Ланац командовања је био такав да би се откривањем истине и пресудама јасно могао донети закључак да су убиства Срба у национално мешаним срединама биле организоване од највиших власти у Хрватској. То је јавно изјавио односно потврдио 19. фебруара 2013. Иван Векић, бивши министар полиције за време рата.
О атмосфери страха и криминала писао августа 1991. године повереник хрватске владе за Вуковар, Марин Видић Били, врховништву у Загреб, али нико није реаговао.

Овим путем желимо да позовемо све Вуковарчане, Сремце, Славонце, Крајишнике, србске родољубе, да присуствују овом парастосу, јер ако се ми не сетимо наших ближњих, како онда да се Бог сутра сети нас кад будемо улазили у Царство Небеско.
Организатор парастоса су бивши борци Источнославонског корпуса СВК.
Извор: zlocininadsrbima.com